Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Aktyvėja Lietuvos ir Šanchajaus bendradarbiavimas

Sukurta 2017.09.19 / Atnaujinta 2017.09.19 09:15
   Aktyvėja Lietuvos ir Šanchajaus bendradarbiavimas
   Aktyvėja Lietuvos ir Šanchajaus bendradarbiavimas

   Rugsėjo 18 dieną Šanchajuje apsilankiusi Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė susitiko su Šanchajaus Mokslo ir technologijų komisijos pirmininko pavaduotoju, lankėsi vietos įmonėse,  susitiko su Šanchajaus lietuviais.

   „Lietuvos Mokslo ir inovacijų ir technologijų agentūra sėkmingai bendradarbiauja su Šanchajaus technologijų centru, Lietuvos atstovai turėjo galimybę stažuotis Šanchajaus mokslo technologijų parkuose. Tikiuosi, jog šių įmonių saitai ateityje tik stiprės", - susitikime su Mokslo ir technologijų komisijos pirmininko pavaduotoju sakė I. Marčiulionytė.

   Ambasadorė vėliau lankėsi vietinėse įmonėse, kurios vykdo savo veiklą ar ketina plėstis į Europą.

   Vizitą Šanchajuje ambasadorė užbaigė susitikimu su vietos lietuviais ir kinais, kurie domisi Lietuvos karpinių ir kitomis lietuviškų amatų tradicijomis. Renginio metu svečiams lietuviškas tradicijas ir savo karpinius pristatė karpinių meistrė iš Lietuvos Odeta Bražėnienė.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   2018-09-26_studentai_3.jpg

   Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadoje Pekine organizuotas renginys lietuvių kalbą įvairiuose Kinijos universitetuose studijuojantiems kinų studentams, siekiant juos paskatinti dar labiau domėtis Lietuvos kultūra, istorija ir lietuvių kalba bei susipažinti tarpusavyje.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   foto 1.jpg

   Kinijoje, Hangdžou mieste, rugsėjo 17-22 dienomis vyksta II-asis Kinijos–Centrinės ir Rytų Europos šalių nematerialaus kultūros paveldo ekspertų forumas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos atstovės iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Juškų etninės kultūros muziejaus.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   LT short films women plakatas.jpg

   Rugpjūčio 19-21 dienomis Kinijoje bus pristatyta jaunųjų Lietuvos kino režisierių moterų programa „Typing The Future“. Programos kuratorė Jurga Zabukaitė atrinko keturis trumpo metro filmus, kurie bus pristatyti Pekino ir Šanchajaus auditorijoms.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   Kinija.jpg

   Birželio mėnesį vienas iš svarbiausių Kinijoje architektūrinių leidinių – mėnesinis žurnalas „World Architecture“ – išleido numerį, skirtą vien tik Lietuvos architektūrai. Tokiu reikšmingu mastu lietuviška architektūra ir architektai Kinijoje pristatyti pirmą kartą.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_8552-1.jpg

   Gegužės 9 dieną  Pekine Kinijos įvairių institucijų, 28 ES valstybių narių ir kitų šalių atstovai susirinko Europos Sąjungos atstovybėje pažymėti Europos dieną.

   Europos Sąjunga » Atstovybių naujienos »
   IMG_8539.jpg

   Gegužės 8 dieną Šanchajuje ambasadorė Ina Marčiulionytė dalyvavo susitarimo tarp Lietuvos muzikos verslo asociacijos ir Šilko kelio muzikos aljanso pasirašyme. Šis aljansas – tai pasaulinis muzikos industrijos atstovų tinklas, kurio nariai bendradarbiauja, skleidžia vieni kitų muziką, organizuoja forumus, festivalius, kuria bendrus įrašus. 

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata