Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Johanesburge pristatyta paroda apie Lietuvos žydų istoriją

Sukurta 2019.04.10 / Atnaujinta 2019.04.10 16:32
  Johanesburge pristatyta paroda apie Lietuvos žydų istoriją

  Lietuvos Respublikos ambasada Pietų Afrikoje Johanesburgo Holokausto ir genocido centre balandžio 9-osios vakare pristatė išskirtinę parodą apie Lietuvos žydų istoriją „Vienas amžius iš septynių. Lietuva. Lite. Lita“.

  Renginio atidarymo proga svečius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorė Pietų Afrikos Respublikoje Sigutė Jakštonytė. Ambasadorė pažymėjo svarų Lietuvos žydų bendruomenės indėlį, visapusiškai praturtinusį Lietuvos valstybės gyvenimą, priminė, kaip svarbu išsaugoti atminimą apie išgyvenusius Holokaustą, jo aukas bei jų gelbėtojus. Ambasadorė  pabrėžė, kad Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2020 metus Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais.

  Parodos atidarymo proga į Johanesburgą atvykusi Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky nuoširdžiai dėkojo Johanesburgo Holokausto ir genocido centro vadovams bei susirinkusiems svečiams už malonų sutikimą, supažindino su Lietuvos žydų bendruomenės veikla ir ateities planais, akcentavo pastangas, skiriamas Lietuvos žydų paveldo išsaugojimui.

  Gausiai susirinkę renginio svečiai galėjo susipažinti su eksponuojama paroda, atvaizduojančia išskirtines žydų tautos gyvenimo detales nuo LDK iki šiandieninės Lietuvos.

  Paroda Johanesburgo Holokausto ir genocido centre bus eksponuojama iki 2019 metų gegužės mėnesio pabaigos,  birželio mėnesį ją bus galima pamatyti Keiptauno  žydų muziejuje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Birželio 6 dieną Lietuvos ambasada Pietų Afrikos žydų muziejuje Keiptaune pristatė parodą - „Vienas amžius iš septynių. Lietuva. Lite. Lita“. Meninė instaliacija, pasakojanti apie išskirtines žydų tautos istorijos detales nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės iki šiandieninės Lietuvos, į antrą pagal dydį šalies miestą atkeliavo iš Johanesburgo Holokausto ir genocido centro. 

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  3.jpeg

  Gegužės 29 dieną San Paulo žydų muziejaus Atminties centre atidaryta paroda „Akimirkos. Iš Lietuvos žydų istorijos“ bei pristatyti muziejaus fonduose saugomi, litvakų emigraciją į Braziliją XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje liudijantys eksponatai – dokumentai, nuotraukos, leidiniai, asmeniniai daiktai.

  Atstovybių naujienos »
  paroda_5.jpg

  Sausio 28 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos žydų bendruomenės atstovais minėjo Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Sausio 28 dieną 15 valandą Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos žydų bendruomene rengia Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos minėjimą.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  Ambasada_024.jpg

  Lapkričio 28 dieną prasidėjo Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje nuo 2011-ųjų metų organizuojamos šiemet jau aštuntosios Litvakų dienos Londone. Kartu su Londono universitetu-koledžu (University College London) organizuojamų Litvakų dienų renginių ciklas, šiais metais skirtas pažymėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, kviečia gilesnei pažinčiai su istorinės Lietuvos žydų muzikiniu paveldu.

  Atstovybių naujienos »
  20181126_172610.jpg

  Lapkričio 26 dieną Airijoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Airijos žydų bendruomenės vadovais – tarybos prezidentu Leonardu Abrahamsonu ir pirmininku Morisu Cohenu. Susitikimo metu aptarti Airijos žydų bendruomenės galimo bendradarbiavimo su Lietuva klausimai, taip pat – būsimas bendruomenės delegacijos vizitas į Lietuvą, kuris vyks kitų metų gegužę.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata