Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorė su Tailando institucijomis sutarė gilinti dvišalį bendradarbiavimą

Sukurta 2018.12.05 / Atnaujinta 2018.12.05 09:20
  Lietuvos ambasadorė su Tailando institucijomis sutarė gilinti dvišalį bendradarbiavimą

  Tailandui akredituota Lietuvos ambasadorė Ina Marčiulionytė gruodžio 3-4 dienomis susitiko su Tailando ministerijų, atsakingų už mokslą ir technologijas, skaitmeninę ekonomiką, medicinos mokslus, užsienio reikalus ir prekybą, vadovais. Susitikimuose abi pusės aptarė stiprėjančius santykius ir pažymėjo, kad  juose dar daug neišnaudoto potencialo.

  Susitikimuose buvo aptartos galimybės Tailando verslo atstovams  kitais metais apsilankyti Lietuvoje,  lietuviškus produktus pristatyti Tailando rinkai, parengti  supratimo memorandumą dėl dvišalio bendradarbiavimo gyvybės mokslų, biotechnologijų ar kitose srityse. Abi pusės pažymėjo, kad reikia ieškoti galimybių didinti universitetų ir mokslinių įstaigų bendradarbiavimą.

  Ambasadorė I. Marčiulionytė pasidžiaugė, kad šiemet sulaukėme pirmojo Tailando sveikatos ministerijos atstovo dr. Surakametho Mahasirimongkolo Baltijos gyvybės mokslų forume Lietuvoje. Ji taip pat  pažymėjo, kad Lietuvos įmonės sėkmingai pradeda plėtoti veiklą Tailande.

  Prie galimų bendradarbiavimo sričių buvo įvardytas bendradarbiavimas kibernetinio saugumo, elektroninių paslaugų, elektroninės prekybos srityse. Tailandą domina galimybė bendradarbiauti su Lietuva finansinių paslaugų srityje. Tailando atstovai pabrėžė, kad dėl geros strateginės geografinės padėties Tailandas galėtų tapti vartais Lietuvos verslui į kitas ASEAN valstybių rinkas.

  Susitikimo su Tailando užsienio reikalų ministerijos vadovais metu buvo aptarta ir galimybė pasirašyti daugiau dvišalių sutarčių oro paslaugų, readmisijos, vizų palengvinimo srityse.

  Baigdama vizitą Tailande ambasadorė I. Marčiulionytė susitiko su lietuviais, gyvenančiais Tailande.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20180912URM1428.JPG

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius rugsėjo 12 dieną susitiko su Danijos Karalystėje reziduojančiu naujuoju Tailando Karalystės ambasadoriumi Lietuvai Vichitu Chitvamarnu. Tą pačią dieną ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_1370a.jpg

  Vasario 13 dieną Bankoke, Tailando sostinėje,  buvo paminėtas atkurtos Lietuvos šimtmetis ir Lietuvos Respublikos bei Tailando karalystės diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata