Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras su Prancūzijos senatoriumi aptarė regioninio saugumo iššūkius, frankofonijos ir diasporų klausimus

Sukurta 2018.11.30 / Atnaujinta 2018.11.30 16:50
  Ministras su Prancūzijos senatoriumi aptarė regioninio saugumo iššūkius, frankofonijos ir diasporų klausimus

  Lapkričio 30 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Prancūzijos senatoriumi Olivier Cadic, kuris yra vienas iš dvylikos Prancūzijos senatorių, atstovaujančių Prancūzijos žmonėms, gyvenantiems už šalies ribų. O. Cadic yra prancūzų diasporos Jungtinėje Karalystėje atstovas.

  Ministras padėkojo svečiui, kuris taip pat yra Prancūzijos Senato karinių pajėgų, gynybos ir užsienio reikalų komiteto narys, už Prancūzijos svarų indėlį į mūsų šalies ir regiono saugumą. Prancūzija su beveik 300 Prancūzijos karių ir karine technika nuo 2018 metų pradžios iki rugpjūčio pabaigos buvo prisijungusi prie Vokietijos vadovaujamų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje. Be to, Prancūzijos karinės oro pajėgos net septynis kartus vykdė NATO oro policijos misijas Baltijos valstybėse, iš jų penkis kartus Lietuvoje.

  L. Linkevičius su O. Cadic aptarė bendradarbiavimą Šiaurės Atlanto aljanse, Europos Sąjungos iniciatyvas stiprinant gynybinius pajėgumus, atsparumą hibridinėms grėsmėms, įskaitant ir atsaką į kibernetinius išpuolius.

  „Rusijai toliau įgyvendina Ukrainos destabilizacijos strategiją. Tarptautinė bendruomenė turi pateikti tvirtą atsaką į tokį nepriimtiną ir provokuojantį elgesį“, – kalbėdamas apie Rusijos ataką prieš Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje, sakė L. Linkevičius.

  Susitikime buvo aptartas Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas Tarptautinėje frankofonijos organizacijoje, kurioje mūsų šalis dalyvauja stebėtojo statusu. Pasak ministro, Lietuva, be lingvistinio ir kultūrinio bendradarbiavimo, yra įsipareigojusi dalytis atsakomybe siekiant didesnio stabilumo ir taikos frankofonijos šalyse. Šiuo tikslu Lietuvos kariai dalyvauja ES ir JT taikos palaikymo operacijose ir mokymo misijose Afrikoje.

  Jungtinei Karalystei ruošiantis palikti Europos Sąjungą, tiek Lietuvai, tiek Prancūzijai yra aktuali abiejų šalių diasporų padėtis. L. Linkevičius ir O. Cadic sutarė, kad JK gyvenančių mūsų šalių piliečių teisės privalo būti išsaugotos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  47396476_2199302583458788_4881571296472727552_n.jpg

  Gruodžio 6 dieną ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas Estijos Parlamento kvietimu dalyvavo  konferencijoje „Globalus estas 2030“, kurioje pristatė „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – programos idėjas ir pasiekimus. Estijos ekspertai  Lietuvos vykdomą programą vertina kaip išskirtinį diasporos politikos įgyvendinimo pavyzdį, iš kurio Estija gali pasimokyti.

  Užsienio lietuviai »
  Ministras susitinka su Prancuzijos ambasadore (2).JPG

  Lapkričio 9 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Prancūzijos  ambasadore Lietuvoje Claire Lignières-Counathe, kuri spalio 25 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  IMG_2738_.jpg

  Spalio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naująja Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Claire Lignières-Counathe, kuri tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_7099.JPG

  Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja Tarptautinės frankofonijos organizacijos viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje. Pasisakydamas konferencijos metu L. Linkevičius akcentavo Frankofonijos organizacijos vaidmenį ne tik populiarinant prancūzų kalbą ir kultūrą, bet ir remiant universalias vertybes – pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir lyčių lygybę. Ministras taip pat pažymėjo Lietuvos įsitraukimą į JT taikos palaikymo misiją Malyje bei siekį skatinti moterų įgalinimą ir dalyvavimą visuose politiniuose procesuose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Tarptautinės frankofonijos organizacijos Viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje Jerevane, Armėnijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_9868.jpg

  Spalio 3–5 dienomis Vilniuje Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva vyksta  pirmasis tarptautinis diasporos politikos planuotojų forumas.

  Ministerijos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata