Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras N. Germanas Airijoje aptarė diasporos politikos ir referendumo dėl dvigubos pilietybės klausimus

Sukurta 2018.11.28 / Atnaujinta 2018.11.28 09:39
  Viceministras N. Germanas Airijoje aptarė diasporos politikos ir referendumo dėl dvigubos pilietybės klausimus

  Lapkričio 27 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas ir Airijos užsienio reikalų ir prekybos departamento valstybės ministras Ciaranas Cannonas aptarė diasporos politikos klausimus ir pasidalino gerąja praktiką šiuo klausimu.

  „Lietuva ir Airija – panašios valstybės ne tik dydžiu, bet ir gausiomis diasporomis. Abi valstybės gerai supranta, kad užsienyje gyvenantys tautiečiai yra mūsų turtas,“ – teigė viceministras N. Germanas

  Pabrėždamas, kad „Brexit“ procese Airijai ypač svarbus taikos išlaikymo klausimas, C. Cannonas nuoširdžiai padėkojo Lietuvai už paramą svarbiais Airijai klausimais ir už Airijos kandidatūros į Saugumo Tarybą palaikymą. 

  Susitikime su Teisingumo departamento valstybės ministru lygybei, imigracijai ir integracijai Davidu Stantonu viceministras N. Germanas aptarė Airijoje gyvenančių lietuvių švietimo, bendruomenių stiprinimo ir jų integracijos bei Jungtinių Tautų migracijos pakto klausimus. Abi pusės išreiškė norą ir toliau stiprinti šalių politinį ir ekonominį bendradarbiavimą bei tuo pačiu pabrėžė, kad pastaruoju metu dvišaliai santykiai yra ypač geri ir intensyvūs.

  N. Germano susitikime su lietuvių bendruomenių vadovais aptarti pasirengimo darbai referendumui dėl dvigubos pilietybės ir lietuvių Airijoje raginimo dalyvauti referendume parengimo kampanijos, lituanistinio švietimo ir jaunimo įtraukimo į lietuvybės palaikymo veiklą klausimai.

  2016 metų Airijos gyventojų surašymo duomenimis, šalyje gyvena 36 552 lietuviai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20181126_172610.jpg

  Lapkričio 26 dieną Airijoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Airijos žydų bendruomenės vadovais – tarybos prezidentu Leonardu Abrahamsonu ir pirmininku Morisu Cohenu. Susitikimo metu aptarti Airijos žydų bendruomenės galimo bendradarbiavimo su Lietuva klausimai, taip pat – būsimas bendruomenės delegacijos vizitas į Lietuvą, kuris vyks kitų metų gegužę.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_20181113_115721_resized_20181113_125102680.jpg

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ir Airijos užsienio reikalų ministerijų Politikos direktoriai Asta Skaisgirytė ir Barrie Robinsonas lankėsi Kijeve, kur susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovais, Laikinai okupuotų teritorijų ir viduje perkeltų asmenų reikalų ministro pavaduotoju, Kijeve dirbančiais Lietuvos ir Airijos ekspertais, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

  Daugiašaliai santykiai »
  Prie aminklo prieš iškykstant prie Patriko.jpg

  Rugsėjo 28-30 dienomis jau 12 kartą Airijos lietuviai rinkosi į  Mėjo grafystės Balinroubo mieste vykusį sąskrydį „Mums vis dar reikia sparnų. Fly Mayo“, skirtą lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio vienviečiu lėktuvu per Atlantą 1935 metais paminėti.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  amb.jpg

  Lietuvos ambasada Airijoje kasmet dalyvauja „Kultūros nakties“ renginiuose Dubline. Šiemet rugsėjo 21 dieną  ambasada atvėrė lankytojams savo duris ir pirmą kartą pakvietė susipažinti su Airijoje gyvenančių lietuvių kūryba.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  20180905URM2646.JPG

  Rugsėjo 5 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su į Vilnių atvykusiu Airijos vicepremjeru ir užsienio reikalų ir prekybos ministru Simonu Coveney bei aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, aktualius Europos Sąjungos ir NATO darbotvarkės klausimus, situaciją Rytų Europoje, pasiruošimą būsimam Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš ES ir su tuo susijusius iššūkius.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 5 dieną Lietuvoje lankysis Airijos vicepremjeras, užsienio reikalų ir prekybos ministras Simonas Coveney, kuris susitiks su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata