Kaip mus rasti?

Tel. +1 (424) 341-8701
El. paštas

Pasas ir asmens tapatybės kortelė

Sukurta 2019.01.21 / Atnaujinta 2021.01.06 20:57
 • Dėl paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimo/keitimo Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 1 metų turi asmeniškai atvykti į generalinį konsulatą iš anksto užsiregistravus priėmimui internetu. DĖMESIO! Net ir COVID-19 pandemijos metu nėra galimybių pateikti prašymą dėl asmens dokumentų išdavimo ar keitimo nuotoliniu būdu, todėl būtina asmeniškai atvykti į generalinį konsulatą Los Andžele. Jeigu paso keitimas nėra skubus, rekomenduojame apsilankymą konsulate atidėti, kol normalizuosis situacija ir bus sušvelninti apribojimai (nustatyto termino, kada reikia pasikeisti pasą, nėra - tą galima padaryti bet kada pasibaigus paso galiojimo laikui).
 • Generalinis konsulatas pasą arba asmens tapatybęs kortelę išduoda ir keičia tik bendrąja tvarka. Nuo prašymo pateikimo dienos tai gali užtrukti iki dviejų mėnesių (paprastai - apie 3-6 savaites). Pasikeitus asmens duomenims (vardui, pavardei ar kt.), praradus asmens dokumentą ar išduodant pirmąjį asmens dokumentą išdavimo laikas gali būti ilgesnis. Skubos tvarka (per 1 ar 5 darbo dienas) asmens tapatybęs kortelę arba pasą keičia tik Migracijos tarnybos Lietuvoje.
 • Pasas arba asmens tapatybės kortelė generaliniame konsulate Los Andžele išduodami ir keičiami tik deklaravus gyvenamąją vietą užsienio valstybėje (išvykimą iš Lietuvos galėsite deklaruoti ir generaliniame konsulate).
 • Jeigu esate įgijęs kitos šalies (pavyzdžiui, JAV) pilietybę ir apie tai neinformavęs Lietuvos institucijų, prieš keisdamas pasą turite užpildyti pranešimą apie įgytą kitos šalies pilietybę.
 • Pase gali būti išspausdintas įrašas apie gyventojų registre įrašytą asmens tautybę. Priėmimo metu informuokite, jeigu norite pasinaudoti šia galimybe.
 • Keičiamo paso ar asmens tapatybės kortelės generaliniame konsulate palikti nereikia.
 • Jeigu pasas baigė galioti ar yra prarastas ir prireikia skubiai grįžti į Lietuvą, generalinis konsulatas gali išduoti laikiną kelionės dokumentą – asmens grįžimo pažymėjimą. Jeigu turite tęsti kelionę į kitas šalis, galite kreiptis dėl laikino paso išdavimo.

Kokius dokumentus reikia pateikti?

Paso ar asmens tapatybės kortelės atsiėmimo tvarka

Paštu

 • Pageidaujant pasą arba asmens tapatybės kortelę gauti registruotu paštu, prašymo pateikimo metu reikia pateikti sau adresuotą apmokėtą registruotą voką (USPS priority/USPS priority express/UPS). Vokas bus siunčiamas iš generalinio konsulato Los Andžele. Dėmesio: dėl COVID-19 pandemijos visi pasai bus siunčiami paštu, galimybės atsiimti pasą generaliniame konsulate laikinai nėra.
 • Paštu gautas asmens dokumentas neaktyvuojamas ir negalioja tol, kol generalinis konsulatas el. paštu, faksu arba paštu negauna pasirašyto pranešimo apie paso gavimą.
 • Dėmesio! Per nustatytą laiką negavus pranešimo apie asmens tapatybės kortelės ar paso gavimą, atitinkamas dokumentas paskelbiamas dingusiu.

Generaliniame konsulate

Dėmesio: dėl COVID-19 pandemijos visi pasai bus siunčiami paštu, galimybės atsiimti pasą generaliniame konsulate laikinai nėra.

 • Apie tai, kad pasas arba asmens tapatybės kortelė yra pagaminti ir juos galima atsiimti, informuojama telefonu arba el. paštu.
 • Dokumentus atsiimti galima asmeniškai atvykus į generalinį konsulatą. Juos taip pat gali paimti įgaliotas asmuo, kitas teisėtas atstovas ar rašytiniame prašyme išduoti asmens tapatybės kortelę ar pasą nurodytas asmuo, pateikęs savo asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą.
 • Atsiimant dokumentą registruotis konsuliniam priėmimui nereikia, tačiau prašome iš anksto suderinti atvykimo laiką tel. (424) 465 9901 arba el.p. [email protected]
 • Atsiimant naują pasą ar asmens tapatybės kortelę, turi būti pateiktas keičiamas (senas) Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas. Jis pažymimas kaip negaliojantis ir grąžinamas.
 • Atsiimti piliečio iki 16 metų asmens tapatybės kortelę arba pasą turi, o piliečio nuo 16 iki 18 metų gali vienas iš tėvų, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 • Dėmesio! Jeigu pilietis neatvyksta į generalinį konsulatą atsiimti išduoto dokumento per vienerius metus nuo dokumento išrašymo dienos, šis dokumentas paskelbiamas negaliojančiu ir nustatyta tvarka sunaikinamas.

Daugiau informacijos

Daugiau informacijos apie asmens tapatybę liudijančius dokumentus (pasus ir asmens tapatybės korteles) rasite Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje arba Asmens dokumentų išrašymo centro prie VRM interneto svetainėje.

Artimiausi renginiai

Naujienlaiškio prenumerata