Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +1 (424) 341-8701
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Informacija su ESTA į JAV atvykusiems Lietuvos piliečiams apie išvykimo termino pratęsimą

Sukurta 2020.03.16 / Atnaujinta 2020.05.19 03:02
  Informacija su ESTA į JAV atvykusiems Lietuvos piliečiams apie išvykimo termino pratęsimą

  Dėl COVID-19 pandemijos sukeltų sutrikimų ir atšauktų skrydžių, dalis Lietuvos Respublikos piliečių gali viršyti buvimo JAV laiką, kuris numatytas pagal ESTA (90 dienų). Asmenys, kurie neturi galimybių išvykti iki nustatyto termino pabaigos, likus ne daugiau nei 14 dienų iki termino turėtų kreiptis į JAV Customs and Border Protection (CBP) Deferred Inspection Sites (pagal atvykimo oro uostą) ir prašyti išvykimo termino pratęsimo iki 30 dienų  “Satisfactory Departure” pagrindu. Šalyje pasilikti ilgiau galima tik gavus JAV institucijų leidimą.

  Atvykusiems į Los Andželo oro uostą reikėtų kreiptis į šį CBP padalinį:

  • Los Angeles Deferred Inspection Unit: 300 N. Los Angeles St., Room 2067, Los Angeles, CA 90012; phone: (213) 830-5972, email: [email protected]
  • Prašymą pratęsti išvykimo terminą galima pateikti el. paštu likus ne daugiau kaip 14 dienų iki pagal ESTA leidžiamo buvimo šalyje termino pabaigos - nusiuntę laisvos formos prašymą gausite automatinį atsakymą su reikalavimais ir dokumentų sąrašu (reikės pateikti įrodymus, kad turėtas skrydis buvo atšauktas oro linijų iniciatyva).

  Atvykusiems į kitus oro uostus:

  • Susisiekite su atvykimo į JAV mieste esančiu CBP Deferred Inspection Unit arba CBP Port of Entry ir išsiaiškinkite ESTA išvykimo termino pratęsimo procedūrą.
  • Jeigu atvykimo į JAV mieste esantis CBP Deferred Inspection Unit nesuteikia galimybės tiesiogiai kreiptis (asmeniškai arba el.paštu) dėl Satisfactory Departure arba negalite su juo susisiekti, rekomenduojama skambinti USCIS Customer Service (tel. 800-375-5283). USCIS klientų centras jums padės gauti susitikimą artimiausiame USCIS arba CBP biure arba el.būdu pratęsti išvykimo terminą.
  • Paskambinę į USCIS Customer Service vadovaukitės šiomis instrukcijomis:

  Press 1 for “English”
  Press 2 for “Otherwise”
  Press 7 for “All other information”
  Press 2 for “Naturalization or Visitors”
  Press 2 for “Non-immigrant aliens, foreign students, and visitors to the US”
  Press 2 for “Extend status”
  Press 6 to “Talk to a representative about this topic”

  2020 m. balandžio 17 d. CBP informavo, kad asmenys, kuriems buvo pratęstas išvykimo terminas, gali pakartotinai kreiptis dėl termino pratęsimo papildomoms 30 dienų, jeigu dėl COVID-19 pandemijos neturi galimybių išvykti iš JAV. CBP pranešimą galite rasti čia.

  Lietuvos Respublikos konsulinis statutas numato, kad konsulinis pareigūnas negali veikti kaip asmens, kuris kreipiasi konsulinės pagalbos, gynėjas ar teisinis atstovas, todėl konsuliniai pareigūnai negali tarpininkauti dėl ESTA pratęsimo ir piliečius atstovauti JAV institucijose - tą padaryti reikia savarankiškai arba su JAV imigracijos teisininkų pagalba. JAV institucijos yra informuotos apie Lietuvoje paskelbtą karantiną ir galimus kelionių suvaržymus. Išsami informacija apie karantiną Lietuvoje anglų kalba skelbiama Užsienio reikalų ministerijos interneto puslapyje.

  Artimiausi renginiai

  Naujienlaiškio prenumerata