Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS LOS ANDŽELE

Adresas: 11766 Wilshire Boulevard, Suite 560, Los Angeles, California 90025, USA

plačiau »

Tel. +1 (424) 465 9901
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Ruta Lee ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius

Garsiai Holivudo aktorei Rutai Lee vasario 18 dieną buvo atkurta Lietuvos Respublikos pilietybė.

Savo lietuviškomis šaknimis visuomet besididžiavusi viena žymiausių pasaulyje lietuvių kilmės aktorė prieš kelerius metus viešai užsiminė apie svajonę tapti Lietuvos Respublikos piliete. Ji iki šiol puikiai kalba dzūkiškai, o pirmąjį vaidmenį Holivude gavo sušokusi lietuvišką polkutę. Net ir rinkdamasi sceninį vardą, Ruta Lee norėjo, kad jis skambėtų lietuviškai – kaip “Rūtelė”.

Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV » Istorinė, kultūros diplomatija »
weremember1.jpg

Sausio 27 dieną Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Los Andžele darbuotojai prisidėjo prie akcijos #MesPrisimename ir pagerbė Holokausto aukų atminimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_0369.JPG

Sausio 20 dieną Los Andžele vykusiame Skandinavijos filmų festivalyje pristatytas garsaus lietuvių režisieriaus Arūno Matelio dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“.  Tarptautinio pripažinimo jau sulaukusios juostos peržiūrą vainikavo A. Matelio pasakojimas apie filmo kūrimo užkulisius, idėją ir prestižinių dviračių lenktynių „Giro d’Italia“ filmavimo specifiką.

Lietuviai JAV » Istorinė, kultūros diplomatija »
4.JPG

Minint sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele prisijungė prie kasmetinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir uždegė atminimo žvakutes, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Lietuviai JAV » Istorinė, kultūros diplomatija »
visi nugaletojai.JPG

Užbaigiant ypatingus – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio – metus Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele JAV Vakarų pakrantės lietuvius pakvietė dalyvauti „Šimtmečio ambasadoriaus“ konkurse ir išrinkti labiausiai Lietuvą 2018 metais garsinusias iniciatyvas. Gruodžio 16 dieną labdaringos organizacijos „Lietuvos Dukterys“ Kūčių renginyje buvo paskelbtos iniciatyvos, viešame balsavime sulaukusios daugiausiai palaikymo.

Lietuviai JAV » Istorinė, kultūros diplomatija »

2018 metų lapkričio 3 dieną Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele, bendradarbiaudamas su JAV Lietuvių Jaunimo Sąjungos Los Andželo skyriumi, Santa Monikos “Aero” kino teatre surengė dokumentinio filmo “Rūta” peržiūrą.

Filmą pristatė, į gausius žiūrovų klausimus atsakė ir su jais bendravo pati filmo herojė – plaukikė, olimpinė čempionė, šiuolaikinės Lietuvos simbolis Rūta Meilutytė. Daugelis JAV lietuvių po filmo pabrėžė, kad Rūtos Meilutytės istorija juos stipriai įkvėpė, leido iš arti susipažinti su jos kasdienybe ir dėkojo už pasidalijimą ne tik pergalingomis, bet ir skaudžiomis akimirkomis.

Lietuviai JAV » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų