Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +1 (424) 341-8701
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

SVARBU! Generalinio konsulato kontaktai ir teikiamos paslaugos COVID-19 pandemijos metu (atnaujinta)

Sukurta 2020.03.17 / Atnaujinta 2020.06.06 00:37
  SVARBU! Generalinio konsulato kontaktai ir teikiamos paslaugos COVID-19 pandemijos metu (atnaujinta)

  Informuojame, kad dėl COVID-19 pandemijos ir jos sukeltų apribojimų laikinai keičiasi generalinio konsulato telefono numeris ir konsulinių funkcijų atlikimo tvarka.

  Pandemijos metu generaliniam konsulatui Los Andžele darbo metu (I-V 9.00-18.00 vietos laiku) galima skambinti laikinu telefono numeriu +1 (424) 341-8701 bei rašyti el.paštu kons.losandzel[email protected].

  Nuo kovo 16 d. iki atskiro pranešimo generaliniame konsulate Los Andžele Lietuvos piliečiams bus teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba, nevyks registracija konsulinėms paslaugoms per elektroninę KONSREG sistemą. Prireikus skubios konsulinės pagalbos (nukentėjus nuo nelaimingo atsitikimo, nusikalstamos veiklos ar ligos, praradus asmens dokumentus), prašome kreiptis el.p. [email protected] arba tel. +1 (424) 341 8701.

  Nuo gegužės 18 d. generaliniame konsulate priimami skubūs prašymai dėl asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų keitimo. Jeigu Jūs gyvenate generalinio konsulato konsulinėje apygardoje (JAV Kalifornijos, Nevados, Oregono, Vašingtono, Havajų, Aliaskos, Jutos, Arizonos valstijose), Jūsų turimas pasas negalioja arba iki jo galiojimo pabaigos liko mažiau nei 3 mėn. ir Jums būtina jį skubiai pakeisti, dėl paso keitimo galite kreiptis el.p. [email protected] arba tel. +1 (424) 341 8701.

  Informuojame, kad registracija konsuliniam priėmimui liepos mėnesį prasidės birželio 29 d.

  Atkreipiame dėmesį, kad Los Andželo apygardoje COVID-19 pandemija vis dar nėra suvaldyta, rekomenduojama vengti nebūtinų kelionių, tad prašome atsakingai įvertinti skubaus paso keitimo būtinybę ir galimybes laikinai naudotis JAV išduotais asmens dokumentais (vairuotojo pažymėjimu, leidimu nuolat gyventi JAV ir pan.). Informaciją apie paso keitimui reikalingus dokumentus galite rasti čia.

  SVARBU: Pandemijos metu konsulinės paslaugos bus teikiamos taip, kad būtų kuo mažesnis kontaktas tarp konsulinio pareigūno ir kliento, užtikrinama, kad nebūtų klientų susibūrimo bei kad klientai kuo mažiau laiko praleistų konsulinėje įstaigoje. Atsižvelgiant į griežtus saugumo reikalavimus:

  • būtina iš anksto el. p. [email protected] atsiųsti keičiamo Lietuvos Respublikos paso kopiją, prireikus - užpildytas reikalingas prašymų formas (detali informacija apie reikalingus dokumentus bus pateikta registruojantis);
  • ypatingos padėties Los Andžele metu prašome esant galimybei atvykti asmeniniu automobiliu (dėl saugumo reikalavimų pandemijos metu, išskyrus ypatingos skubos atvejus, prašome neskristi lėktuvais, nevykti viešuoju transportu). Atkreipiame dėmesį, kad jei iki Jūsų apsilankymo generaliniame konsulate Los Andželo apygarda sugriežtintų sąlygas arba konsuliniam pareigūnui prireiktų izoliuotis, priėmimas generaliniame konsulate gali būti atidėtas - būtinai atsižvelkite į tai prieš įsigydami skrydžių bilietus ar užsisakydami viešbučius;
  • pagaminti pasai bus siunčiami tik  paštu (būtina atsinešti apmokėtą, registruotą (su "tracking number") sau adresuotą "flat rate" voką; užsakant asmens tapatybės kortelę - du vokus);
  • atvykti į generalinį konsulatą galima tik tiksliai iš anksto paskirtu laiku (nevėluoti ir neatvykti anksčiau paskirto laiko), po vieną (išskyrus tėvus (įtėvius, globėjus), kurie lydi mažamečius vaikus, taip pat lydint asmenis, kuriems reikalinga globa), bus prašoma dezinfekuoti rankas, dėvėti veidą dengiančią kaukę, rekomenduojama turėti savo rašymo priemonę;
  • Biometrinė (pirštų atspaudų nuskaitymo) įranga po kiekvieno apsilankymo bus dezinfekuota (klientas su specialiomis generalinio konsulato suteiktomis priemonėmis pats nuvalys įrangą prieš nuimant biometriją ir ją nuėmus);
  • klientai, atvykę su akivaizdžiais susirgimo požymiais ir/ar nedėvintys veido apsaugos negalės būti aptarnaujami. Jeigu turite bet kokių ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių, informuokite generalinį konsulatą ir su Jumis bus suderintas naujas atvykimo laikas.

  Taip pat šiuo metu į generalinį konsulatą Los Andžele galima kreiptis dėl paslaugų, kurios gali būti atliekamos piliečiui asmeniškai neatvykus į generalinį konsulatą (konsulinių pažymų išdavimas, išvykimo iš Lietuvos deklaravimas, konsulinė registracija ir kt.). Tokios paslaugos ir toliau bus suteikiamos tik nuotoliniu būdu, neatvykus į generalinį konsulatą.

  Dokumentų priėmimas dėl kitų konsulinių paslaugų (neskubus pasų išdavimas/keitimas, civilinės metrikacijos, pilietybės klausimai, notariniai veiksmai ir kt.) karantino Lietuvoje ir ypatingos padėties Los Andželo apygardoje metu yra laikinai sustabdytas, apie konsulinių paslaugų atnaujinimą informuosime atskiru pranešimu.

  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos piliečiai, kuriems reikalingos notarinės paslaugos, gali kreiptis į JAV notarus (Lietuvoje naudojamą JAV notaro patvirtintą dokumentą reikės papildomai patvirtinti "Apostille" bei išversti į lietuvių kalbą).

  Kur galima rasti daugiau informacijos?

  Jeigu turite klausimų apie teikiamas konsulines paslaugas ir reikalingus dokumentus, detalią informaciją galite rasti generalinio konsulato Los Andžele tinklalapyje (puslapio viršuje pasirinkę skyrelį "Konsulinė informacija").

  Jeigu turite klausimų, susijusių su grįžimu į Lietuvą iš JAV, galite susipažinti su atsakymais į dažniausiai užduodamus klausimus - ten skelbiame nuolat atnaujinamą informaciją.

  Jeigu skubiai reikia konsulinės pagalbos, nepavykus susisiekti su generaliniu konsulatu nedarbo metu taip pat galima skambinti į Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu tel. +370 5 236 2444, Whatsapp +370 6998 3537, el.p. [email protected].

  Atsiprašome už nepatogumus ir dėkojame už Jūsų supratingumą!

   

  Artimiausi renginiai

  Naujienlaiškio prenumerata