Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva JT Žmogaus teisių taryboje Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Mianmare

Sukurta 2021.07.07 / Atnaujinta 2021.07.07 19:15

Liepos 7 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 47-ojoje sesijoje Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė interaktyviame dialoge su JT specialiuoju pranešėju žmogaus teisėms Mianmare Thomas Andrews, vykusiame situacijos apie žmogaus teisių padėtį šalyje pristatymo pagrindu.  

Šiaurės ir Baltijos šalys ir toliau griežtai smerkia karinį perversmą bei visų formų smurtą ir prievartą prieš Mianmaro žmones.

„Masiniai savavališki sulaikymai, bauginimai ir sisteminiai pilietinių ir politinių teisių pažeidimai turi būti nedelsiant nutraukti, o kaltininkai patraukti atsakomybėn“, - pabrėžė Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas.

Atkreiptas dėmesys į tai, kad Mianmaro karinė valdžia paleido kai kuriuos sulaikytuosius, paraginta paleisti visus politinius lyderius, žurnalistus ir žmogaus teisių gynėjus. Mianmaro karinė valdžia taip pat paraginta nutraukti nepaprastąją padėtį, etninių mažumų diskriminaciją ir gerbti bei ginti žmogaus teises, pagrindines laisves ir teisinės valstybės principus, visapusiškai bendradarbiauti su JT žmogaus teisių mechanizmais.

Ambasadorius A. Krivas patikino, kad tik pagarba žmonių valiai ir pasirinkimui gali sugrąžinti Mianmarą į demokratinio vystymosi ir stabilumo kelią.

JT Žmogaus teisių taryba yra tarpvyriausybinis formatas, kurį sudaro 47 šalys narės, išrinktos JT Generalinėje Asamblėjoje. Ši organizacija yra atsakinga už visuotinį žmogaus teisių stiprinimą ir kovą su žmogaus teisių pažeidimais. Lietuva šiuo metu dirba stebėtojos statusu bei siekia išrinkimo į ŽTT 2022-2024 metų laikotarpiui.