Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ankaroje ir Bagdade - intensyvios politinės konsultacijos, kaip sumažinti nelegalios migracijos srautus

Sukurta 2021.07.13 / Atnaujinta 2021.07.13 16:00

Liepos 13 dieną ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte bei vidaus reikalų viceministru Arnoldu Abramavičiumi išvyko į Ankarą, kur susitiks su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Vizito metu bus aptarti bendri veiksmai, siekiant užkirsti kelią Baltarusijos režimo prieš Lietuvą vykdomoms hibridinio karo operacijoms, kurių metu nelegali migracija naudojama kaip ginklas.

G. Landsbergio ir jo vadovaujamos delegacijos Ankaroje vizito metu bus tęsiamos intensyvios dvišalės konsultacijos, kurių metu ketinama suderinti abiejų šalių glaudaus bendradarbiavimo modalumus, siekiant veiksmingai stabdyti iš Baltarusijos į Lietuvą plūstantį nelegalių migrantų srautą.

Iš Ankaros užsienio reikalų ministras G. Landsbergis vyks į Bagdadą (Irakas), kur taip pat ketina aptarti bendradarbiavimo galimybes nelegalios migracijos srityje su Irako užsienio reikalų ministru Fuadu Husseinu.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
VCM M. Adomenas.jpg

Rugsėjo 29 dieną politinių konsultacijų metu Užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas su Irako užsienio reikalų viceministru Nizar Al-Khairallah aptarė dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą, Artimųjų Rytų regiono aktualijas ir migracijos keliamus iššūkius. Viceministras M. Adomėnas dėkojo Irakui už sustabdytus Irako oro linijų skrydžius į Baltarusiją ir pabrėžė, kad būtinas tolesnis Lietuvos ir Irako institucijų bendradarbiavimas migracijos valdymo, teisėsaugos, pasienio pareigūnų mokymų ir kitais klausimais.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
5.jpg

Irake viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Irako kolega Fuadu Husseinu susitarė dėl bendradarbiavimo kartu sprendžiant nelegalių migrantų krizę.

Dvišaliai santykiai »

Liepos 13 dienos vakare užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte bei vidaus reikalų viceministru Arnoldu Abramavičiumi atvyko į Ankarą, kur susitiko su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Pagrindinis vizito į Ankarą tikslas yra susijęs su bendrų veiksmų paieška, stabdant išaugusios nelegalios migracijos srautus per Baltarusiją į Lietuvą, užkertant kelią naujo nelegalios migracijos maršruto į Lietuvą per Baltarusiją atsiradimui bei išardant šiuo metu veikiančias nusikalstamas žmonių gabenimo schemas.

Dvišaliai santykiai »
2.jpg

Birželio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Italijoje susitiko su Turkijos kolega Mevlütu Çavuşoğlu. G. Landsbergis pristatė Baltarusijos prieš Europą vykdomą hibridinę ataką, pasitelkiant nelegalią migraciją prieš Lietuvą.

Dvišaliai santykiai »
98758_56b79585da4ddfe76f2e2455a7a046eb.jpg

Gegužės 18 dieną Lietuvos ambasados Turkijoje laikinoji reikalų patikėtinė Vaida Stankevičienė kartu su Ukrainos ambasadoriumi Andrii Sybiha dalyvavo nuotoliniame renginyje, skirtame paminėti 77-ąsias Krymo totorių deportacijos metines. Renginį organizavo Turkijos Krymo totorių pilietinės visuomenės organizacija.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_7779.jpg

Balandžio 15 dieną vyko nuotolinės Lietuvos ir Turkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai ir tarptautiniai klausimai, bendradarbiavimas NATO bei Europos Sąjungos (ES) formatuose. Lietuvos delegacijai vadovavo viceministras Arnoldas Pranckevičius, Turkijos – šios šalies užsienio reikalų ministro pavaduotojas Farukas Kaymakcis.

Dvišaliai santykiai »