Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
3.jpg

Spalio 22 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje organizavo diskusiją apie dvišalių santykių tarp Lietuvos ir Graikijos ateitį ir daugiašalio bendradarbiavimo sritis, minint Lietuvos ir Graikijos diplomatinių santykių trisdešimtmetį.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
1.jpg

Spalio 21-22 dienomis Lietuvos konsulato Seinuose, Lenkijoj, vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas dalyvavo Suvalkų mokslo ir technologijų parko organizuotame penktajame Pasienio verslo forume ,,Nauja realybė – nauji iššūkiai“.

Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
DSC_4952.JPG

Spalio 21 dieną Prahoje, Lietuvos ir Čekijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečio proga, iškilmingai atidaryta paroda „Čekijos ir Baltijos šalių šimtmetis. 1921-2021“, kurią parengė Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Prahoje. Paroda supažindina su Baltijos valstybėmis, svarbiausiais jų istorijos ir santykių su Čekija momentais, pristato Baltijos šalis, kaip istoriškai patikimas politines partneres, o taip pat perspektyvų regioną plėtoti bendrystes verslo, mokslo, kultūros ir kitose srityse.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
2.jpg

Spalio 21 dieną, minint Abiejų Tautų Tarpusavio įžado 230-ąsias metines, Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis kartu su Lenkijos ryšių su Palestina biuro vadovu Przemysławu Czyżiu susitiko su Palestinos užsienio reikalų ministru Riadu al-Malki.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
3-20211019 Muza Concert Les Invalides Paris Lithuanian Embassy       850_1795 Photo  Ludo Segers.jpg

Spalio 19 dieną Paryžiaus Invalidų rūmų Šv. Liudviko katedroje surengtas Lietuvos ambasados Prancūzijoje globojamas pianistės Mūzos Rubackytės ir Prancūzijos Respublikinės gvardijos (pranc. Garde républicaine) simfoninio orkestro, vadovaujamo Sébastieno Billardo, koncertas „Napoleonas ir Prometėjas“.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
100504_34a28dfa4f6949e3af6dc3305252943f.jpg

Spalio 20 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje, Rusijoje, Jurgio Baltrušaičio namuose, vyko filosofo ir kultūros istoriko, rašiusio rusų ir lietuvių kalbomis, Levo Karsavino atminimo vakaras. Renginys skirtas atkreipti dėmesį į 1928–1946 m. Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus universiteto profesoriaus bei Lietuvai ir Rusijai reikšmingą humanistinį L. Karsavino  palikimą. 2022 metais bus minimos L. Karsavino 140-os gimimo ir 70-os mirties metinės.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
_PSP0763.jpg

Spalio 15-17 dienomis Osle, Norvegijoje, vyko Lietuvos ir kitų Baltijos šalių ambasadų globojamas kino festivalis „Baltijos kino dienos“, kurio pagrindinė programa šiemet buvo skirta Lietuvos kino režisierių darbams.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_2689.jpg

Spalio 16-17 dienomis Pafose, Kipre, vyko ketvirtasis Graikijos ir Kipro lietuvių bendruomenių sąskrydis.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
20211016_171853.jpg

Spalio 16 dieną Vašingtone surengtas 18-asis  Lietuvos Ambasadorės taurės krepšinio turnyras, tapęs Lietuvos sportinės diplomatijos tradicija ir vienu laukiamiausių sporto diplomatijos renginių Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) sostinėje. Turnyre dalyvavo ir JAV Kongreso narių patarėjų, Europos Sąjungos (ES) diplomatų bei Lietuvos bendruomenės Amerikoje krepšinio mėgėjų komandos.

Atstovybių naujienos »
100445_70333cf1ec57f3e18ed186ca641714fa.jpg

Spalio 12–16 dienomis Lietuvos ambasadorius Rusijos Federacijoje Eitvydas Bajarūnas lankėsi Irkutsko mieste, kur buvo minimas Irkutsko srities lietuvių nacionalinio kultūros centro „Švyturys“ 20-ies metų jubiliejus, taip pat pagerbtos Lietuvos piliečių tremtį įamžinančios vietos, vyko dvišaliai susitikimai, kuriuose buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės ekonomikos, turizmo, kultūros, švietimo srityse. Ambasadorius E. Bajarūnas taip pat dalyvavo Irkutsko srityje vykusiame bendrame Europos Sąjungos (ES) šalių-narių ambasadorių Rusijoje vizite, kurį organizavo ES delegacija Maskvoje.

Atstovybių naujienos »
odihr2.jpg

Spalio 14-15 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Ambasadorius Vaidotas Verba dalyvavo konferencijoje „ODIHR: trys dešimtmečiai ir pasiruošę ateities demokratijai, žmogaus teisėms ir saugumui“, skirtoje paminėti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODIHR) 30-metį.

Atstovybių naujienos »
DSC_4874.JPG

Spalio 14 dieną Lietuvos ambasada Prahoje atidarė parodą „Po svetimu dangum“, skirtą lietuvių tremtinių gyvenimui Sibiro lageriuose, Čekijos Parlamento Senate. Paroda pristatoma kasmetinio Prahoje vykstančio tarptautinio festivalio prieš totalitarizmą „MeneTekel“ programoje, festivalio pagrindinė tema - teisė į teisingumą.

Atstovybių naujienos »
100388_68d0d2c679f3d0db2c349c12334f01f1.jpg

Spalio 7–8 dienomis Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas lankėsi Tatarstano respublikoje, Rusijoje, kur buvo pristatyta Lietuvos totorių istorija bei vyko susitikimai, skirti aptarti bendradarbiavimo ekonomikos, kultūros, švietimo srityse galimybes.

Atstovybių naujienos »
image00002.jpg

Spalio 8 dieną Lietuvos ambasada Londone, Jungtinėje Karalystėje (JK), surengė Tarptautinei mokytojų dieną skirtą renginį, kurio metu taip pat įteiktas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Garbės ženklas „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
WhatsApp Image 2021-10-10 at 10.10.24.jpeg

Spalio 7-8 dienomis Lietuvos ambasadorius Egipte Artūras Gailiūnas susitiko su didžiausia ir aktyviausia Egipte esančią lietuvių bendruomene Hurgadoje.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
Daugiau naujienų