Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Neleisime, kad Talibano auka taptų sąjungininkų vienybė

Sukurta 2021.08.17 / Atnaujinta 2021.08.17 17:59
   G. Landsbergis: Neleisime, kad Talibano auka taptų sąjungininkų vienybė
   G. Landsbergis: Neleisime, kad Talibano auka taptų sąjungininkų vienybė

   Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta itin sudėtinga situacija Afganistane, įsigalint Talibanui.

   „Turime būti pasiruošę – Talibanui užėmus Kabulą, ES ir tarptautinė bendruomenė susidurs su nauja geopolitine realybe ir naujais iššūkiais. Antra auka po humanitarinės – bus sumažėjusi sąjungininkų vienybė. To negalime leisti. Kaip niekada svarbu išlaikyti transatlantinę vienybę. Kartu su JAV ir kitais mūsų partneriais būtina sutarti dėl tolesnių veiksmų bei būsimų santykių su naująja Talibano dominuojama administracija Afganistane, stengiantis atsverti autoritarinių valstybių įtaką regione“, – sakė  G. Landsbergis.

   Pasak ministro, ES skubiai reikia naujo strateginio požiūrio į išorės migraciją ir ES išorės sienų apsaugą, nes yra didelė tikimybė, kad išaugs migracijos ir pabėgėlių srautai iš Afganistano.

    „Viena vertus, turime aktyviai padėti žmonėms, kuriems reikia pagalbos, kita vertus, turime ryžtingai saugoti savo išorės sienas, kai neteisėta migracija yra naudojama kaip politinis ginklas prieš vertybinę ES vykdomą užsienio politiką. Turime būti pasiruošę atremti tokias hibridines atakas“, – pabrėžė G. Landsbergis.

   Užsienio reikalų ministro nuomone, Lietuva solidarizuodamasi ir koordinuodama veiksmus su partneriais, yra pasirengusi priimti afganistaniečių vertėjų ir jų šeimos narių. 

   G. Landsbergis taip pat pabrėžė būtinybę užtikrinti, kad Afganistanas vėl netaptų teroristinių organizacijų prieglobsčiu, taip iš naujo sukeldamas terorizmo grėsmes. Svarbu siųsti aiškią žinią Talibanui, kad jei bus pažeidinėjamos žmogaus, ypač moterų ir mergaičių, teisės, persekiojami žurnalistai, tarptautinė bendruomenė privalės imtis visų priemonių izoliuoti režimą ir užtikrinti atsakomybę už grubius žmogaus teisių pažeidimus.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   242197149_217185543786225_9067615093711625811_n.jpg

   Rugsėjo 27 dieną prasideda savaitę truksiantis Europos Sąjungos (ES) Baltijos jūros regiono strategijos (BJRS) Metinis forumas, kurį šiais metais organizuoja ES BJRS formatui pirmininkaujanti Lietuva. Forumo atidarymo diskusijoje apie Baltijos jūros regiono vaidmenį, užtikrinant tvarų ekonominį atsigavimą, mišriu būdu dalyvaus Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Švedijos Ministrai Pirmininkai, Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, Lietuvoje besilankantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Generalinis sekretorius Mathias Cormannas. Pagrindinė šių metų forumo tema - žaliasis atsigavimas, o didelis dėmesys bus skiriamas regiono miestų partnerystei ir bendradarbiavimui.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   6.jpg

   Rugsėjo 4 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju Margaritis Schinas. Susitikime didžiausias dėmesys skirtas neteisėtos migracijos ir ES saugumo klausimams.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
   Random 1.jpg

   Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) Vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borrellį. Laiške ministras paragino imtis veiksmų, apsaugant ES sieną nuo dirbtinai kuriamo neteisėtos migracijos srauto ir kylančios grėsmės ES.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   210820a-30-flags_rdax_775x440.jpg

   Rugpjūčio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime. Nuotolinis posėdis surengtas, siekiant aptarti sudėtingą saugumo situaciją Afganistane.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   529b417d-62dc-4b8a-b831-8a5f8c4841fa_CC European Union.jpg

   Liepos 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaudamas Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje akcentavo ES solidarumo su Lietuva, šiuo metu patiriančia migracijos spaudimą iš Baltarusijos režimo, svarbą, siūlė svarstyti bendro ES atsako priemones.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_0021.jpg

   Liepos 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Šveicarijos Federalinės Tarybos viceprezidentu ir užsienio reikalų ministru Ignazio Cassis‘u. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalius Lietuvos ir Šveicarijos santykius, situaciją Baltarusijoje, įskaitant nelegalios migracijos klausimą, reformų procesą Ukrainoje bei Europos Sąjungos (ES) – Šveicarijos santykių ateitį.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »