Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis susitikime su UNESCO vadove akcentavo išraiškos laisvės ir žurnalistų saugumo klausimus

Sukurta 2021.01.27 / Atnaujinta 2021.01.27 17:15
  G. Landsbergis susitikime su UNESCO vadove akcentavo išraiškos laisvės ir žurnalistų saugumo klausimus

  Sausio 27 dieną Paryžiuje (Prancūzija) ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su UNESCO generaline direktore Audrey Azoulay. Pokalbio metu ministras pagyrė generalinės direktorės pastangas kurti efektyvią ir moderniems iššūkiams pasiruošusią UNESCO, aptarė organizacijos įdirbį dirbtinio intelekto etikos klausimais, bendrus UNESCO ir Lietuvos prioritetus komunikacijos ir informacijos srityje, išraiškos laisvės ir žurnalistų saugumo klausimus bei Lietuvos įsitraukimą kovojant su dezinformacija.

  G. Landsbergis ir A. Azoulay aptarė UNESCO stebėjimo misijų Kryme tęstinumo svarbą ir būtinybę užtikrinti išraiškos laisvę ir žurnalistų saugumą Baltarusijoje.

  G. Landsbergis taip pat pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą 2021-2025 metų laikotarpiu. „Esame pasiruošę toliau stiprinti žmogaus teisėmis grįstą UNESCO veiklą, tęsti įsipareigojimų įgyvendinimą komunikacijos ir informacijos srityje, kartu dirbti su dirbtinio intelekto, švietimo ateities ir atvirojo mokslo iniciatyvomis“, - teigė ministras.

  G. Landsbergis taip pat pristatė Kauno modernizmo paraišką „Modernusis Kaunas: Optimizmo architektūra, 1919–1939 m.“, kuria siekiama, kad Kauno modernizmo architektūrai būtų suteiktas UNESCO pasaulio paveldo statusas.

  Nuotrauka: UNESCO/Christelle ALIX

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  LR atstovybės UNESCO foto 1 (4).jpg

  Rugsėjo 16 dieną Paryžiuje įsikūrusioje Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) būstinėje atidaryta pasaulinio garso lietuvių archeologės Marijos Gimbutienės šimtosioms gimimo metinėms paminėti skirta paroda.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
  51479545075_9fe0db1493_k.jpg

  Rugsėjo 15 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) ambasadorė Jolanta Balčiūnienė Paryžiuje įteikė skiriamuosius raštus UNESCO generalinei direktorei Audrey Azoulay.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Liepos 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Kultūros ministru Simonu Kairiu bei Švietimo, mokslo ir sporto viceministre Agne Kudarauskiene Lietuvoje reziduojantiems ir Lietuvai akredituotiems ambasadoriams nuotoliniu būdu pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą 2021-2025 metų kadencijai.

  Daugiašaliai santykiai »