Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ilgametei Lietuvos garbės konsulei Normandijoje įteikta „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“

Sukurta 2021.06.22 / Atnaujinta 2021.06.22 13:50
   Ilgametei Lietuvos garbės konsulei Normandijoje įteikta „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“
   Ilgametei Lietuvos garbės konsulei Normandijoje įteikta „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“

   Birželio 21 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas Lietuvos užsienio reikalų ministro vardu iškilmingai įteikė „Lietuvos diplomatijos žvaigždę“ Mildai Arquer, ilgus metus ėjusiai Lietuvos garbės konsulės Normandijoje pareigas.

   Ambasadorius N. Aleksiejūnas padėkojo M. Arquer už ilgametį indėlį didinant Lietuvos žinomumą Normandijos regione, kultūrinių, verslo ir švietimo ryšių stiprinimą, vietos lietuvių bendruomenės telkimą ir konsulinės pagalbos Lietuvos piliečiams teikimą.

   Lietuvai atgavus nepriklausomybę, M. Arquer dalyvavo humanitarinės pagalbos rinkime ir transportavime iš Prancūzijos į Lietuvą. Iš viso surengta virš dešimties humanitarinių misijų, kurių metu į Lietuvą atgabenta apie 20 tonų vaistų, kompiuterinės ir kitos technikos.

   Garbės konsulė M. Arquer aktyviai prisidėjo prie ryšių tarp Prancūzijos ir Lietuvos jaunimo skatinimo ir mainų. Vadovaudama Barentin miesto skautų grupei, 1992 metais suorganizavo pirmąją Prancūzijos jaunųjų skautų grupės kelionę į Lietuvą, o 1993 metais – Lietuvos skautų viešnagę Normandijoje. Prisidėjo prie aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo skatinimo ir tarptautinio jaunimo mainų projekto „In Da Jugle, City Jungle“, kuriame dalyvavo Prancūzijos ir Lietuvos jaunimas, įgyvendinimo, taip pat teikė visokeriopą pagalbą į Normandiją atvykstantiems lietuvių studentams.

   Garbės konsulė ypatingą dėmesį skyrė Lietuvos žinomumo didinimui Normandijos regione. Nuolat organizavo Lietuvos pristatymus įvairiose mugėse ir konferencijose, skaitydavo pranešimus apie Lietuvą regiono mokyklose ir kitose švietimo įstaigose, asociacijose, kariniuose daliniuose. M. Arquer taip pat aktyviai dalyvaudavo Normandijos garbės konsulų korpuso organizuojamuose renginiuose,  taip prisidėdama prie informacijos apie Lietuvą sklaidos.

   M. Arquer aktyviai veikė Lietuvos ir Prancūzijos draugystės asociacijų veikloje, įkūrė asociaciją „Lietuva Brangi / Normandie Lituanie“, dirbo Prancūzijos-Lietuvos draugystės koordinacinėje asociacijoje, užėmė šios asociacijos finansininkės pareigas, taip pat dalyvavo Prancūzijos lietuvių bendruomenės (PrLB) veikloje.