Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva JT Žmogaus teisių taryboje darkart pasmerkė Rusijos veiksmus prieš Sausio 13-osios bylos teisėjus ir prokurorus

Sukurta 2021.06.29 / Atnaujinta 2021.06.29 08:40
  Lietuva JT Žmogaus teisių taryboje darkart pasmerkė Rusijos veiksmus prieš Sausio 13-osios bylos teisėjus ir prokurorus

  Birželio 28 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos interaktyvaus dialogo su JT specialiuoju pranešėju teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo klausimams Diego García-Sayán metu dar kartą pasmerkė Rusijos neteisėtus veiksmus prieš Sausio 13-osios bylą tyrusius ir nagrinėjusius Lietuvos prokurorus ir teisėjus.

  „Rusijos Tyrimų komitetas ne tik iškėlė baudžiamąsias bylas, bet ir 2020 metų gruodį pateikė kaltinimus in absentia trims Lietuvos teisėjams, nagrinėjusiems Sausio 13-osios įvykių bylą bei ėmėsi priemonių dėl jų tarptautinės paieškos paskelbimo. Tokie veiksmai negali būti toleruojami“, – sakė A. Krivas.

  Teisėjų ir teisinės sistemos nepriklausomybė yra vienas svarbiausių teisės viršenybės principo elementų. Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje taip pat yra parašęs du laiškus JT specialiajam pranešėjui teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo klausimams Sausio 13-osios bylos tema.

  1991 metų Sausio 13-sios įvykiai nusinešė 14 taikių piliečių gyvybių ir daugiau nei 800 žmonių buvo sužeista. Po ilgus metus trukusio tyrimo Lietuvos teismas pripažino 67 sovietų valdžios pareigūnus kaltais dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmogiškumui.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Rugsėjo 13 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Vaidotas Verba įteikė savo skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų (JT) biuro Vienoje vadovei bei JT Narkotikų kontrolės ir nusikaltimų prevencijos biuro (UNODC) vykdomajai direktorei Ghadai Fathi Waly.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Liepos 1 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje vykstančios Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos sesijos interaktyviajame dialoge su JT Specialiuoju pranešėju teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę Clément Nyaletsossi Voule.

  Birželio 8 dieną Lietuva kartu su Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupės pirmininkėmis Prancūzija ir Graikija bei kitomis grupės narėmis paskelbė bendrą pareiškimą dėl Baltarusijoje sulaikyto žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir Sofios Sapegos.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  Vizualika.png

  Birželio 8 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Juntinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas Niujorke (JAV) kalbėjosi su JT generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  Add a heading(1).png

  Birželio 7 dieną Lietuvos diplomatė Justina Krutulytė Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos rinkimuose išrinkta JT Šeštojo komiteto (teisiniai klausimai) vicepirmininke. Ji atstovaus 23 nares turinčią Rytų Europos regioninę grupę komiteto Generalinės Asamblėjos 76-ojoje sesijoje, prasidėsiančioje 2021 metų rugsėjį.

  Daugiašaliai santykiai »
  UN7895693_6-3-21_ED_2327_.jpg

  Birželio 3 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas Niujorke (JAV) įteikė skiriamuosius raštus JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui.

  Daugiašaliai santykiai »