Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva prisidės prie Chemijos ir technologijų centro kūrimo

Sukurta 2020.10.12 / Atnaujinta 2020.10.12 14:37
  Lietuva prisidės prie Chemijos ir technologijų centro kūrimo

  Spalio 12 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) ambasadorius Vidmantas Purlys pasirašė susitarimą, pagal kurį Lietuva skirs 10 tūkst. eurų naujo Chemijos ir technologijų centro kūrimui.

  „Sudėtingų cheminių medžiagų naudojimo kaip ginklo grėsmė yra reali, todėl turime užtikrinti, kad OPCW būtų tinkamai pasirengusi įveikti ateities iššūkius. Šiuo požiūriu Chemijos ir technologijos centro steigimas yra kertinis organizacijos projektas“,– sakė V. Purlys, pažymėdamas, kad pastaraisiais metais cheminis ginklas buvo naudojamas Sirijoje, Jungtinėje Karalystėje, Rusijoje ir kitose šalyse.

  Modernus OPCW Chemijos ir technologijų centras kuriamas tam, kad organizacija turėtų naują pažangią įrangą, didesnius pajėgumą ir lankstumą tiriant cheminio ginklo panaudojimo atvejus, vykdant nestandartines misijas. Ne mažiau svarbi užduotis - vystyti tarptautinį bendradarbiavimą, keistis žiniomis ir teikti pagalbą šalims, neturinčioms pajėgumų atlikti cheminio ginklo panaudojimo tyrimus.

  Cheminio ginklo uždraudimo organizacija prižiūri Cheminio ginklo konvencijos įgyvendinimą, kuri buvo priimta 1997 metais. Konvencijos tikslas – siekti visų cheminių ginklų sunaikinimo. Konvencijai priklauso 193 valstybės narės. 2013 metais OPCW buvo skirta Nobelio premija už pastangas naikinant cheminius ginklus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »