Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras susitiko su naująja Švedijos ambasadore

Sukurta 2020.10.13 / Atnaujinta 2020.10.13 10:48
   Ministras susitiko su naująja Švedijos ambasadore
   Ministras susitiko su naująja Švedijos ambasadore
   Ministras susitiko su naująja Švedijos ambasadore

   Spalio 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Švedijos ambasadore Inger Buxton, kuri vakar įteikė skiriamuosius raštus prezidentui Gitanui Nausėdai. 

   Susitikimo metu pašnekovai aptarė Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose ir daugiašaliuose formatuose bei galimybes toliau jį stiprinti Švedijai kitąmet pirmininkausiant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai 

   Susitikimo dalyviai pasidžiaugė glaudžiais dvišaliais santykiais ir tvirtais ekonominiais ryšiais – Švedija ne vienerius metus išlieka didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje. Dar daugiau galimybių stiprinti ir plėsti asmeninius ryšius tarp Lietuvos ir Švedijos žmonių suteiks savo veiklą jau pradėjęs Švedijos ir Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo fondas.  

   Pokalbio metu nemažai dėmesio skirta regiono aktualijoms - padėčiai Baltarusijoje bei Pietų Kaukaze. Pašnekovai sutarė, kad itin svarbi vieninga visos Europos Sąjungos laikysena reaguojant į įvykius Baltarusijoje ir Rusijoje. Taip pat reikia išlaikyti dėmesį regioninio saugumo ir gynybos klausimams, puoselėti glaudų Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bendradarbiavimą, ypač kibernetinio saugumo klausimais, bendromis pastangomis remti Rytų partneres. 

   Ambasadorė Inger Buxton pakeitė nuo 2016 metų Švedijos ambasadorės Lietuvoje pareigas ėjusią Marią Christiną Lundqvist. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gruodžio 17 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis telefoninio pokalbio metu su Norvegijos kolege Ine Marie Eriksen Soreide, Švedijos kolege Ann Linde ir Danijos kolega Jeppe Kofodu aptarė COVID-19 pandemijos situaciją regiono šalyse, dvišalio bendradarbiavimo aktualijas ir paramą Baltarusijos demokratinėms jėgoms.

   Dvišaliai santykiai »