Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius padėkojo Turkijai už paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui

Sukurta 2021.04.15 / Atnaujinta 2021.04.15 14:19
   Viceministras A. Pranckevičius padėkojo Turkijai už paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui
   Viceministras A. Pranckevičius padėkojo Turkijai už paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui
   Viceministras A. Pranckevičius padėkojo Turkijai už paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui
   Viceministras A. Pranckevičius padėkojo Turkijai už paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui

   Balandžio 15 dieną vyko nuotolinės Lietuvos ir Turkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai ir tarptautiniai klausimai, bendradarbiavimas NATO bei Europos Sąjungos (ES) formatuose. Lietuvos delegacijai vadovavo viceministras Arnoldas Pranckevičius, Turkijos – šios šalies užsienio reikalų ministro pavaduotojas Farukas Kaymakcis.

   Susitikimo metu viceministras A. Pranckevičius pasidžiaugė nuolat stiprėjančiais Lietuvos ir Turkijos ryšiais, ypač sėkmingu bendradarbiavimu NATO ir oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Viceministras pabrėžė, jog Lietuvos Vyriausybė palaiko Turkijos siekį žengti europinės integracijos keliu ir pasidžiaugė pastaruoju metu sustiprėjusiomis Turkijos ir ES pastangomis suintensyvinti dvišalį bendradarbiavimą.

   „Šiuo metu Europai iškilusių saugumo iššūkių kontekste labai vertiname Turkijos vaidmenį, taip pat ir jai tenkančios atsakomybės už taikos ir stabilumo regione išsaugojimą. Europos Sąjungą ir Turkiją sieja daugybė abipusių ryšių ir bendrų interesų, todėl Lietuva nuosekliai remia pozityvios ir abejoms pusėms naudingos darbotvarkės plėtojimą, grįstą aiškiais principais, vertybėmis ir pagarba žmogaus teisėms“, - pabrėžė A. Pranckevičius.

   Viceministras išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos veiksmų kurstant įtampą prie Ukrainos sienų ir pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė privalo pasmerkti Maskvos provokacijas. Jis padėkojo Turkijai už aiškią paramą Ukrainos suverenumui bei jos teritoriniam integralumui, išreikštą neseniai vykusio Ukrainos prezidento Volodymiro Zelenskio vizito Ankaroje metu.

   Susitikimo metu taip pat buvo aptarta situacija Viduržemio jūros regione, pabrėžtas Turkijos vaidmuo, teikiant prieglobstį daugiau nei 4 mln. Sirijos pabėgėlių, bei būtinybė toliau stiprinti ES ir Turkijos susitarimą dėl migracijos, o esant poreikiui – ir išplėsti jo apimtis. 

   A. Pranckevičius pozityviai įvertino Turkijos pastangas atkurti tiesioginį dialogą su Graikija dėl ginčytinų klausimų Egėjo ir Pietrytinėje Viduržemio jūros dalyje. „Mes raginame kuo greičiau spręsti šį įsisenėjusį ginčą tarp dviejų kaimynių, kurios abi yra artimos Lietuvos sąjungininkės NATO“, - kalbėjo Lietuvos užsienio reikalų viceministras.

   Susitikimo metu sutarta toliau stiprinti verslo ryšius ir gilinti šalių ekonominį bendradarbiavimą. Aptartos ir galimybės skatinti turizmą, kai įsibėgės masinė vakcinacija ir įsigalios ES žaliasis skaitmeninis sertifikatas.

   „Turkija jau seniai yra viena populiariausių Lietuvos poilsiautojų krypčių. Tačiau galime pažinti vieni kitus dar geriau. Ypač svarbu stiprinti Turkijos ir Lietuvos universitetų bendravimą, studentų ir dėstytojų mainus bei bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityje“, – pabrėžė A. Pranckevičius

   Turkijos užsienio reikalų viceministras pasidžiaugė Lietuvos iniciatyva 2021 metus paskelbti Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais. Taip pat aptarti ir šiais metais planuojami su tuo susiję renginiai.

   Lietuvos ir Turkijos diplomatiniai santykiai atkurti 1991 metų rugsėjo 3 dieną.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 13 dienos vakare užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte bei vidaus reikalų viceministru Arnoldu Abramavičiumi atvyko į Ankarą, kur susitiko su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Pagrindinis vizito į Ankarą tikslas yra susijęs su bendrų veiksmų paieška, stabdant išaugusios nelegalios migracijos srautus per Baltarusiją į Lietuvą, užkertant kelią naujo nelegalios migracijos maršruto į Lietuvą per Baltarusiją atsiradimui bei išardant šiuo metu veikiančias nusikalstamas žmonių gabenimo schemas.

   Dvišaliai santykiai »

   Liepos 13 dieną ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte bei vidaus reikalų viceministru Arnoldu Abramavičiumi išvyko į Ankarą, kur susitiks su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Vizito metu bus aptarti bendri veiksmai, siekiant užkirsti kelią Baltarusijos režimo prieš Lietuvą vykdomoms hibridinio karo operacijoms, kurių metu nelegali migracija naudojama kaip ginklas.

   Dvišaliai santykiai »
   20210702_120704_resized.jpg

   Liepos 2 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame renginyje „Economy, environment, education – possible seeds for Ukraine’s growth?“, kuriame Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos pilietinės visuomenės platforma pristatė savo siūlymus dėl Ukrainos prioritetų būsimoje reformų darbotvarkėje. Pilietinės iniciatyvos autorių vertinimu, reformos turi būti orientuojamos pagal tris esminius principus – nauja švietimo kokybė, nauji ekonomikos augimo elementai ir nauja aplinkosaugos politika.

   Dvišaliai santykiai »
   2.jpg

   Birželio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Italijoje susitiko su Turkijos kolega Mevlütu Çavuşoğlu. G. Landsbergis pristatė Baltarusijos prieš Europą vykdomą hibridinę ataką, pasitelkiant nelegalią migraciją prieš Lietuvą.

   Dvišaliai santykiai »
   GK_Luckas1.jpg

   Birželio 11 d. Ukrainos Voluinės srities Lucko mieste oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Serhijų Martyniaką pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Lucke pareigas.

   Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
   M. ADOMENAS.jpg

   Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

   Dvišaliai santykiai »