Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas dalyvavo politinėse konsultacijose Bukarešte

Sukurta 2021.04.15 / Atnaujinta 2021.04.15 16:42
   Viceministras M. Adomėnas dalyvavo politinėse konsultacijose Bukarešte
   Viceministras M. Adomėnas dalyvavo politinėse konsultacijose Bukarešte

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Bukarešte, kur dalyvavo dvišalėse konsultacijose su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriais Danu Neculăescu, atsakingu už strateginius klausimus, ir Cornelijumi Feruță, atsakingu už globalius reikalus ir diplomatines strategijas.

   Viceministras dėkojo Rumunijai už demonstruojamą nuoseklią paramą ambicingai Rytų partnerystės politikai ir asocijuotųjų partnerių – Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos – europinėms aspiracijoms.

   „Artimas mūsų šalių bendradarbiavimas ypač svarbus artėjant Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, kurį turėtų vainikuoti ambicinga Bendra deklaracija, nubrėžianti strateginę, ilgojo laikotarpio Europos Sąjungos ir Rytų partnerių bendradarbiavimo perspektyvą“, – teigė viceministras M. Adomėnas.

   Viceministras akcentavo Rumunijos pavyzdį ir lyderystę – už rastus būdus sudėtingomis COVID-19 pandemijos aplinkybėmis ir nuolat patiriant tiekimo sutrikimus, pasidalinti vakcinomis su Moldovos žmonėmis. Rumunija pirmoji iš ES šalių Moldovai suteikė „AstraZeneca“ vakcinos. Šiuo metu kaimyninei šaliai jau perduota virš 72 tūkst. vakcinos dozių, iš viso planuojama suteikti 200 tūkst.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija pavedė Lietuvos atstovybėms Moldovoje ir Rumunijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams teikti pilna apimtimi.

   Konsulinės naujienos »

   Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   IMG-20210330-WA0085.jpg

   Kovo 30 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė dalyvavo Rumunijos Senato pirmininkės Anca Dana Dragu organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje, skirtoje smurto artimoje aplinkoje, prekybos žmonėmis ir lyčių lygybės klausimams aptarti.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Kovo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vaizdo konferencijos būdu kalbėjosi su Rumunijos ambasadoriumi Lietuvoje Cosminu George‘u Dinescu. Susitikimo metu aptartos dvišalių santykių perspektyvos, Covid-19 pandemijos abiejose šalyse ir Europos Sąjungos (ES) kaimynystėje situacija, bendradarbiavimo NATO bei ES Rytų partnerystės politikos klausimai.

   Dvišaliai santykiai »
   1.jpg

   Kovo 16 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininke Rozalia – Ibolya Biro.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   IMG_20210222_145242_resized_20210222_033619133.jpg

   Vasario 22 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku Titusu Corlateanu.

   Atstovybių naujienos »