Kaip mus rasti?

Tel. +1 (424) 341-8701
El. paštas

Civilinė metrikacija

Sukurta 2019.01.21 / Atnaujinta 2022.01.01 00:24

Generalinis konsulatas priima ir perduoda Vilniaus miesto Civilinės metrikacijos skyriui Lietuvos Respublikos piliečių prašymus įtraukti į apskaitą JAV įregistruotus civilinės būklės aktus (vaiko gimimą, santuokos sudarymą ar nutraukimą, mirtį), išduoda Lietuvos Respublikoje įregistruotų civilinės būklės aktų įrašus liudijančius išrašus.

Dėl užsienio valstybėje įregistruotų civilinės būklės (gimimo, santuokos, ištuokos, mirties) aktų įtraukimo į apskaitą Lietuvoje galima kreiptis asmeniškai atvykus į generalinį konsulatą ar civilinės metrikacijos įstaigas Lietuvoje (būtina išankstinė registracija internetu). Atkreipiame dėmesį, kad prašymus įtraukti užsienio valstybėje įregistruotus civilinės būklės (gimimo, santuokos, ištuokos, mirties) aktus į apskaitą Lietuvoje bei atlikti daugelį kitų veiksmų taip pat galima ir neatvykus į generalinį konsulatą - per elektroninės metrikacijos paslaugų informacinę sistemą MEPIS arba registruotu paštu/per kurjerį. Siunčiant dokumentus registruotu paštu/per kurjerį, jie turi būti siunčiami tiesiogiai civilinės metrikacijos įstaigai Lietuvoje (ne per generalinį konsulatą).

Asmuo į konsulinę įstaigą gali kreiptis asmeniškai ar per atstovą (šiuo atveju turi būti pateikiamas atstovavimą patvirtinantis dokumentas ir atstovo asmens tapatybės dokumentas). Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybei patvirtinti turi būti pateikiamas galiojantis Lietuvos Respublikos pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Artimiausi renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha