Kaip mus rasti?

Tel. +1 (424) 341-8701
El. paštas

Dokumentų tvirtinimas pažyma (Apostille)

Sukurta 2019.02.06 / Atnaujinta 2021.02.23 20:43

Apostile (Apostille) yra tvirtinami prie 1961 m. Hagos konvencijos prisijungusių šalių valdžios institucijų išduodami ar notarų tvirtinami dokumentai, kad jie galiotų kitose prie Konvencijos prisijungusiose valstybėse (Lietuva ir JAV yra prisijungusios prie šios konvencijos). Apostile dažniausiai yra tvirtinami 2 rūšių dokumentai: civilinės būklės (gimimo, santuokos, mirties ir ištuokos liudijimai) ir notariniai (įgaliojimai, parašo tvirtinimai ir pan.).

Lietuvoje išduotų dokumentų tvirtinimas Apostille

Iš anksto priėmimui užsiregistravę Lietuvos Respublikos piliečiai per generalinį konsulatą Los Anždele gali kreiptis dėl Lietuvoje išduotų dokumentų (gimimo, santuokos, ištuokos ir t.t. liudijimų) tvirtinimo apostile Užsienio reikalų ministerijoje. Atkreipiame dėmesį, kad artimieji ar įgalioti asmenys dėl Lietuvoje išduoto dokumento patvirtinimo apostile taip pat gali kreiptis į bet kurį notarą Lietuvoje.

Asmenys, pageidaujantys Lietuvoje išduotą dokumentą patvirtinti pažyma (Apostille) generaliniam konsulatui turi pateikti šiuos dokumentus:

Jūsų pateikti dokumentai Lietuvoje išduotam dokumentui patvirtinti pažyma (Apostille) yra perduodami Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Konsuliniam departamentui. Tai gali užtrukti apie 2 mėnesius (jeigu kartu pateikiami dokumentai ir dėl kartotinio civilinės būklės liudijimo išdavimo – 3-4 mėnesius).

Dokumentai tvirtinti pažyma (Apostille) gali būti pateikiami ir registruotu paštu - tokiu atveju reikia papildomai įdėti "money order" konsulinį mokestį, atgalinį apmokėtą registruotą voką bei notariškai patvirtintą LR paso kopiją (jeigu patvirtinta JAV notaro, turi būti patvirtinta Apostille).

Dėmesio! Pažyma (Apostille) gali būti tvirtinami tik po 1990 m. kovo 11 d. išduoti civilinės būklės liudijimai. Jeigu Jūsų civilinės būklės liudijimas yra išduotas iki 1990 m. kovo 11 d., Jūs kartu turite kreiptis dėl kartotinio civilinės būklės liudijimo išdavimo.

Daugiau informacijos apie dokumentų legalizavimą bei dokumentų tvirtinimą pažyma (Apostille).

JAV išduotų dokumentų tvirtinimas Apostille

JAV išduoti dokumentai Lietuvoje galios tik tuo atveju, jei jie JAV bus patvirtinti Apostile. Dokumentas, patvirtintas Apostile, Lietuvoje priimamas be jokio kito patvirtinimo.

  • JAV federalinės valdžios dokumentus (pavyzdžiui, JAV natūralizacijos pažymėjimą, socialinio draudimo administracijos dokumentus, JAV konsulines pažymas) apostile tvirtina JAV Valstybės departamentas
  • Atskirų valstijų išduoti dokumentai (pvz. gimimo, santuokos liudijimai) paprastai apostile tvirtinami tų valstijų sekretorių biuruose (Secretary of State Office). Kiekviena JAV valstija nustato savo tvarką dėl dokumentų tvirtinimo apostile, dauguma JAV valstijų dokumentų tvirtinimą apostile atlieka paštu.

Įgaliojimų, parašų, nuorašų tvirtinimai JAV

Kad įgaliojimas galiotų Lietuvoje, Lietuvos Respublikos piliečiui reikia asmeniškai atvykti į Lietuvos konsulinę įstaigą arba pas notarą Lietuvoje ir patvirtinti dokumentą. Visais kitais atvejais, JAV notarų patvirtintą įgaliojimą reikia papildomai patvirtinti apostile (piliečio parašą po įgaliojimu ar pareiškimu patvirtintų vietinis notaras, kurio parašą apostile patvirtintų atitinkamos valstijos sekretoriaus biuras). Atkreipiame dėmesį, kad anglų kalba sudarytą ir apostile patvirtintą įgaliojimą reikia išversti į lietuvių kalbą.

Nuorašų tvirtinimui galioja ta pati tvarka - pavyzdžiui, Kalifornijos valstijoje išduoto vairuotojo pažymėjimo kopiją patvirtinus pas JAV notarą, ji papildomai turėtų būti patvirtinta apostile.

JAV valstijų sekretoriaus biurų adresai ir kita informacija apie dokumentų tvirtinamą Apostille:

 

Artimiausi renginiai

Naujienlaiškio prenumerata