Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +1 (424) 341-8701
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Informacija vykstantiems iš JAV į Lietuvą

Sukurta 2020.07.10 / Atnaujinta 2020.07.21 00:56
  Informacija vykstantiems iš JAV į Lietuvą

  Nuo birželio 17 d. Lietuvoje atšauktas karantinas, tačiau liko galioti paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės. Kaip ir iki šiol, Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys galiojantį Lietuvos Respublikos pasą, į Lietuvą iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvykti gali.

  Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu iš paveiktų šalių (kuriose suminis 14 dienų sergamumo rodiklis didesnis nei 25 atvejai 100 000 gyventojų) sugrįžusieji ar atvykusieji priskiriami turėjusiems sąlytį ir jiems privaloma 14 dienų izoliacija. 2020 m. liepos 9 d. duomenimis, JAV yra įtraukta į paveiktų šalių sąrašą ir atvykstantiems iš JAV yra privaloma per 24 valandas užsiregistruoti ir 14 dienų izoliuotis.  Naujausią informaciją dėl izoliacijos, būtinas procedūras grįžus iš užsienio, aktualų paveiktų šalių sąrašą, registracijos formas galite rasti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro svetainėje.

  Jeigu turite papildomų su izoliacijos tvarka ir registracija susijusių klausimų, galite susisiekti su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (el.p. [email protected], tel. +370 6 187 9984). Taip pat galite kreiptis „Karštoji linija“ nemokamu telefonu 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 20:00 val. kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963).

  Užsienio piliečių atvykimas į Lietuvą

  Iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių užsieniečiams, išskyrus tam tikras išimtis, atvykti į Lietuvą yra draudžiama. Visas išimtis galite rasti čia. Tarp išimčių yra numatyta, kad į Lietuvą gali atvykti užsieniečiai, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečių šeimos nariai (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), sutuoktiniai, globėjai), pateikę tai įrodančius dokumentus (gimimo, santuokos liudijimus, Lietuvos Respublikos piliečių pasus). Jeigu turite klausimų, susijusių su dokumentais, reikalingais atvykti į Lietuvą, galite kreiptis į Valstybinę sienos apsaugos tarnybą.

  Lietuvos piliečių atvykimas į JAV

  Dėl atvykimo į JAV sąlygų, ESTA ir JAV vizų, kelionių JAV rekomenduojame susisiekti su atsakingomis JAV valstybės institucijomis - JAV ambasada Vilniuje, JAV sienų saugumo departamentu, JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centru, JAV pilietybės ir imigracijos tarnyba.

  Kur rasti daugiau informacijos?

  Daugiau informacijos dėl COVID-19, karantino režimo ir rekomendacijų gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

  „Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 23:00 kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963).

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos (+370 6 187 9984) darbo dienomis konsultuoja nuo 8.00 val. iki 17.00 val. (penktadieniais nuo 8:00 val. iki 15:45 val.) Taip pat dėl naujosios koronaviruso infekcijos galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

   

  Artimiausi renginiai

  Naujienlaiškio prenumerata