Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS LOS ANDŽELE

Adresas: 11766 Wilshire Boulevard, Suite 560, Los Angeles, California 90025, USA

plačiau »

Tel. +1 (424) 465 9901
El. paštas

Paskelbti konkurso „Šimtmečio ambasadorius“ nugalėtojai

Sukurta 2018.12.17 / Atnaujinta 2018.12.18 00:54
   Paskelbti konkurso „Šimtmečio ambasadorius“ nugalėtojai
   Paskelbti konkurso „Šimtmečio ambasadorius“ nugalėtojai
   Paskelbti konkurso „Šimtmečio ambasadorius“ nugalėtojai

   Užbaigiant ypatingus – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio – metus Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele JAV Vakarų pakrantės lietuvius pakvietė dalyvauti „Šimtmečio ambasadoriaus“ konkurse ir išrinkti labiausiai Lietuvą 2018 metais garsinusias iniciatyvas. Gruodžio 16 dieną labdaringos organizacijos „Lietuvos Dukterys“ Kūčių renginyje buvo paskelbtos iniciatyvos, viešame balsavime sulaukusios daugiausiai palaikymo.

   Šimtmečio ambasadorės vardas ir pagrindinis konkurso rėmėjų įsteigtas 1000 JAV dolerių prizas atiteko Nidai Paplauskaitei – Variakojienei, kuri su savo šeima aktyviai dalyvavo skautų veikloje ir šventė Lietuvos bei skautijos šimtmetį. Laimėtą prizą N. Paplauskaitė - Variakojienė skyrė nepagydoma liga -  šonine amiotrofine skleroze (angl. ALS) - sergančiam skautui. „Man svarbus ne piniginis prizas, o tai, kad būtent mes, skautai, tarnaujantys Dievui, Tėvynei ir Artimui, iškovojome Šimtmečio ambasadoriaus vardą. Piniginį prizą noriu atiduoti mūsų broliui skautui ps. v. Richardui Reivydui, kuris serga nepagydoma ALS liga. Prisidėdami norime padėti ir išreikšti paramą jam ir jo šeimai, kuri irgi priklauso mūsų skautiškai šeimai“, - po apdovanojimų sakė s. fil. Nida Paplauskaitė -Variakojienė, Ramiojo Vandenyno Rajono adjutantė.

   Antrąją vietą iškovojo Eglė, Gida ir Eduardas Urbonai, šimtmečio proga su Lietuvos vėliavomis kopę į Elbruso viršūnę Kaukazo kalnuose. Šiam žygiui ne vieną mėnesį besitreniravusi Eglė Urbonaitė teigė, kad idėja užkopti į aukščiausią Rusijos ir visos Europos viršūnę kilo po to, kai prieš metus, įveikus snieguotą Kilimandžarą Tanzanijoje, iš generalinio konsulato Los Andžele gavo vėliavą, tapusia įpareigojimu kopti ir trispalvę užkelti į dar aukštesnę viršukalnę. 

   Trečiąja vieta džiaugėsi Rima Stanelytė Jarušauskienė, kuri stengėsi, kad Vakarų pakrantės lietuviai susipažintų su drožiniais, tradiciniu lietuvišku menu ir amatu, organizavo tautodailininko Albino Šileikos parodą bei dirbtuves.

    „Didžiuojamės Vakarų pakrantės lietuviais, Lietuvą garsinančiais labai įdomiomis, originaliomis, nuoširdžiomis veiklomis ir įgyvendintomis idėjomis. Konkursas rodo, kiek daug bendruomenių, aktyvių šeimų ir entuziastų, kurie mažais ir dideliais darbais savanoriškai išreiškia meilę Lietuvai“, - teigė generalinis konsulas Darius Gaidys.

   „Šimtmečio ambasadoriaus“ konkurse dalyvavo 36 iniciatyvos. Atiduoti savo balsą visi norintys galėjo tinklaraštyje „Vakarų vėjai“. Bendrai iniciatyvos surinko daugiau kaip 3500 balsų iš 19 šalių.