*alt_site_homepage_image*
lt
en

Įgaliojimai

Įgaliojimai

Įgaliojimas yra rašytinis dokumentas, asmens (įgaliotojo) duodamas kitam asmeniui (įgaliotiniui) atstovauti įgaliotojui nustatant ir palaikant santykius su trečiaisiais asmenimis. Įgaliojimai paprastai išduodami atstovauti Lietuvos Respublikos įstaigose, įmonėse, organizacijose, vesti paveldėjimo bylas, valdyti, naudotis, parduoti, dovanoti kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, disponuoti piniginėmis lėšomis, esančiomis banko sąskaitoje, atidaryti, uždaryti banko sąskaitą, atsiimti mokėjimo kortelę ir t.t.

  • Įgaliojimai tvirtinami iš anksto užsiregistravus notarinio veiksmo atlikimui.
  • Prašome prieš vizitą iš anksto susisiekti su generaliniu konsulatu el.p. kons.losandzelas@urm.lt ir suderinti įgaliojimo tekstą. Neatsiuntus tinkamo įgaliojimo teksto, bus imamas dvigubas konsulinis mokestis už įgaliojimo surašymą ir patvirtinimą.
  • Įgaliojimo surašymui ir patvirtinimui į generalinį konsulatą turi atvykti tik įgaliojimą išduodantis asmuo (įgaliotojas).

Reikalingi dokumentai

  1. Galiojantis įgaliojančio asmens Lietuvos Respublikos pasas arba asmens tapatybės kortelė;
  2. Įgaliojimo tekstas (word formatu pagal pateiktą pavyzdį) arba prašymas surašyti ir patvirtinti įgaliojimą
    • Esant galimybei, rekomenduojame pateikti advokato, notaro, teisės specialisto parengtą arba su institucijomis, kuriose būsite atstovaujamas, suderintą įgaliojimo tekstą. Šį tekstą (word formatu) prašome prieš atvykstant į generalinį konsulatą persiųsti el. paštu kons.losandzelas@urm.lt. Jeigu parengtasis dokumentas atitinka visus Lietuvos teisės notariniam dokumentui nustatytus reikalavimus (tekstas surašytas viena technika taisyklinga lietuvių kalba, terminai, datos ir skaičiai parašyti nors vieną kartą žodžiais, nurodyti visi įgaliotojo ir įgaliotinio duomenys, taip pat pagal kokį dokumentą nustatoma įgaliotojo tapatybė ir t.t.), konsulinis mokestis už įgaliojimo surašymą nebus imamas.
    • Jei neturite įgaliojimo teksto arba jis neatitinka notariniam dokumentui taikomų reikalavimų, prašyme surašyti ir patvirtinti įgaliojimą nurodykite  įgaliotinio (asmens, kuris veiks Jūsų vardu) vardą ir pavardę, asmens kodą, gyvenamosios vietos adresą bei kokias teises suteiksite įgaliotiniui (atlikti konkrečius veiksmus, sudaryti įvairius sandorius ir pan.). Už įgaliojimo surašymą generaliniame konsulate imamas papildomas konsulinis mokestis.
  3. Konsulinis mokestis už sandorių ir pareiškimų patvirtinimą, mokamas banko kortele (išskyrus American Express). Dėmesio! Nepateikus pagal notariniam dokumentui nustatytus reikalavimus parengto įgaliojimo projekto teksto (pavyzdys), mokamas dvigubai didesnis konsulinis mokestis už sandorių, pareiškimų patvirtinimą ir jų surašymą.

SVARBU:

  • Įgaliojimui dėl nekilnojamojo turto (žemės, miško, buto, namo ir pan.) valdymo, naudojimo, pardavimo, dovanojimo surašyti ir patvirtinti reikia turėti įgaliotojo nuosavybės teisę į nekilnojamąjį turtą patvirtinantį dokumentą (VĮ Registrų centras išduotas Nekilnojamojo turto registro išrašas) ar jo kopiją, arba žinoti tikslų nekilnojamojo turto adresą ir unikalų numerį;
  • Įgaliojimui dėl transporto priemonės (automobilių, motociklų ir pan.) valdymo, naudojimo, pardavimo surašyti  ir patvirtinti - turėti transporto priemonės registracijos liudijimą ar jo kopiją, arba žinoti automobilio markę ir modelį, valstybinį Nr., identifikavimo Nr.;
  • Įgaliojimui dėl piniginių lėšų, esančių banko sąskaitoje, valdymo, naudojimosi ir disponavimo reikia turėti banko sąskaitos numerį, banko pavadinimą ir žinoti, kokius veiksmus reikia atlikti.
  • Įgaliojimui dėl paveldėjimo bylos vedimo surašyti ir patvirtinti - žinoti mirusio asmens vardą, pavardę, asmens kodą ir mirties datą;
  • Įgaliojimui dėl paskolos (kredito) gavimu, sąlygų pakeitimu ir pan. surašyti ir patvirtinti siūlome iš anksto kreiptis į paskolą (kreditą) išdavusį ar išduosiantį banką, prašant pateikti bankui priimtiną įgaliojimo projekto tekstą, kadangi įvairių bankų reikalavimai yra skirtingi.

Įgaliojimų panaikinimas

Įgaliojimas, sudarytas notarine forma, gali būti nutraukiamas (panaikinamas) taip pat notarine forma, t.y., pilietis surašo pareiškimą dėl įgaliojimo nutraukimo (panaikinimo) ir šiame pareiškima konsulinis pareigūnas paliudija piliečio parašą.